Podrobnosti záznamu

Název
    Změny vazby arsenu a jeho migrace při oxidaci löllingitu a arsenopyritu (na příkladu antropogenní arsenové deponie v Přebuzi, Krušné hory)
Autor
    Filippi, Michal
Konference
    Česká ložisková geologie na počátku 3. tisíciletí. Seminář při příležitosti 80. narozenin Prof. Pouby, výročí narození Prof. koutka a 50. výročí ustavení katedry Ložiskové geologie na PřF UK (20.05.2002 : Praha, Česká republika)
Jazyk
    česky
Typ dokumentu
    konferenční příspěvek (zahraniční konference)
Zdrojový dokument - monografie
    Česká ložisková geologie na počátku 3. tisíciletí. Seminář při příležitosti 80. narozenin Prof. Pouby, výročí narození Prof. Koutka a 50. výročí ustavení katedry Ložiskové geologie na PřF UK
Strany
    s. 17-26
Poznámky
    Projekt: EMOZMID - project No. 79-502 881, GB, XC
    Překlad názvu: Changes in arsenic binding and arsenic migration during the oxidation of loellingite and arsenopyrite: Case study from anthropogenic arsenic deposit at the Přebuz locality, Krušné hory Mts
    Rozsah: 10 s.
    Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z3013912
Předmětová kategorie
    arsenic contamination
    arsenopyrite
    oxidation
Klíčové slovo
    Antropogenní
    Arsenopyritu
    Arsenové
    Arsenu
    Deponie
    Hory
    Krušné
    Löllingitu
    Migrace
    Oxidaci
    Přebuzi
    Příkladu
    Vazby
    Změny
Abstrakt (česky)
   Antropogenní deponie na ložisku Přebuz je unikátní arsenová anomálie, která byla studována jako mineralogický a geochemický model zvětrávání löllingitu a arsenopyritu za klimatických vlivů. Příspěvek je zaměřen na identifikaci sekundárních minerálů arsenu, které vznikají na povrchu zvětrávající haldy koncentrátu, na popsání jejich sukcese a na předběžné zhodnocení migrace As do těsného okolí haldy.
Abstrakt (anglicky)
   Anthropogenic anomaly at the Přebuz deposit has been used studied as a mineralogical model and geochemical model for study of weathering of arsenopyrite-loellingite concentrate under climatic conditions. Presented contribution is aimed at newly growing secondary minerals identification, at mineral succession determination, and at preliminary evaluation of the arsenic contamination.
Přispěvatel
    AV ČR Brno, Geologický ústav
Kód přispěvatele
    AV ČR, GLÚ
Zdrojový formát
    U
Datum importu
    8. 8. 2012